کاغذ سنگی مقاوم در برابر کشش و پارگی

کاغذ سنگی مقاوم در برابر کشش و پارگی
مقاومت بالای کاغذ سنگی در برابر کشش و پارگی، بسیاری از دانشمندان را در ماهیت این محصول دچار تردید کرده است. عده ای بر این باورند، که نبایستی کلمه کاغذ برای این محصول انتخاب میشد.

آیا تا بحال اقدام به کشیدن کاغذهای سلولزی کرده اید؟

با انجام این کار مشاهده میکنید، که بافت کاغذ به سادگی از هم گسسته شده و کاغذ پاره میشود. حتی بدون انجام این کار نیز میتوان پاسخ سوال فوق را داد. چرا که از کودکی ما با کاغذهای سلولزی سر و کار داشته و شاهد مقاومت پایین آن بوده ایم.

کاغذ سنگی پاره نمیشود!!

اگر عمل کشش را با کاغذ سنگی انجام دهید، نتیجه به دست آمده کاملا متفاوت و حتی موجب شگفتی است. چرا که کاغذ سنگی، کشیده شده اما پاره نمیشود و برای پاره کردن آن به زحمت و انرژی زیادی نیاز است.

بافت کاغذ سنگی به قدری مقاوم و منسجم بوده که عده ای به اشتباه آن را در زمره محصولات پلاستیکی دسته بندی میکنند. حال آنکه این یک کاغذ مقاوم در برابر پارگی است.

کاغذ-سنگی-مقاوم-در-برابر-پارگی-stone-paper

جالب است بدانید:

کاغذ سنگی ضمن مقاومت بالا در برابر کشش و پارگی، کاملا تجزیه پذیر و حامی طبیعت بوده و به خوبی از این گفته مشخص میشود؛ که کاغذ سنگی در برابر پارگی مقاومت میکند نه اینکه هیچگاه پاره نشود. زیرا این برخلاف تجزیه پذیر بودن آن است.

مقاومت کاغذ سنگی در برابر پارگی در صنعت

دانشمندان با استفاده از این قابلیت توانسته اند، کیسه های کاغذی مقاوم و با قدرت تحمل بالایی تولید کرده تا با جایگزینی این کیسه ها با کیسه های پلاستیکی، بحران انباشته شدن زباله و آسیب دیدن محیط زیست به پایان برسد.

کاغذ سنگی مقاوم در برابر کشش و پارگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا