کاغذ سنگی مقاوم در برابر شعله ور شدن

کاغذ سنگی مقاوم در برابر شعله ور شدن
مقاومت در برابر شعله ور شدن به معنای ضد حریق یا نسوز بودن نیست. زمانی که می گوییم کاغذ سنگی در برابر شعله ور شدن مقاوم است، بدین معنی است که هنگام آتش گرفتن، شعله آن بزرگ نشده و در عوض کوچک و کوچکتر میشود.

دلیل سوختن سریع کاغذهای سلولزی

اگر آتش گرفتن کاغذهای معمولی را به یاد داشته باشید، میدانید که در صورت روشن کردن گوشه ای از کاغذ با استفاده از کبریت و یا هر وسیله آتش زای دیگری، در کسری از ثانیه شعله بزرگ و بزرگتر شده و تمامی کاغذ را فرا میگیرد. حتی در صورت مهار نشدن شعله سایر موادی که پیرامون آن است را نیز، شعله ور میکند.
این شعله ور شدن به دلیل چوب به کار رفته در تولید کاغذ های معمولی است که به شدت قابل اشتعال است.

عکس العمل کاغذ سنگی در برابر آتش

اگر کاغذ سنگی را آتش بزنیم، چیزی که مشاهده خواهیم کرد کاملا بر خلاف تصور ما بوده و بر عکس حالت قبل شعله کوچک و کوچکتر شده تا در نهایت در نقطه ای خاموش شده و قسمتی از کاغذ که سوخته است، از کاغذ اصلی جدا شده و میریزد.
بنابراین، برای سوزاندن یک ورق کاغذ سنگی بایستی چندین بار آن را آتش بزنیم و یا اینکه، آنرا در شعله آتش قرار دهیم.به این فرآیند، مقاومت در برابر شعله ور شدن گفته میشود و یا به عبارتی میتوان گفت: کاغذ سنگی به سختی میسوزد.

مقاوم-بودن-کاغذ-سنگی-در-برابر-آتش-stone-paper

استفاده مجدد کاغذ سنگی بعد از آتش گرفتن

جالب است بدانید: از خاکستر کاغذ سنگی میتوان در صنعت پلاستیک سازی و برای تهیه مواد پلاستیکی استفاده نمود. که پس از آن نیز، در فرآیند بازیافت درجه دو قابل استخراج بوده و میتوان از آن بارها و بارها به عنوان کربنات کلسیم استفاده نمود.
این گفته به خوبی مشخص میکند، که کاغذ سنگی ضمن داشتن تمامی مزیت هایی که بیان شد تولید زباله نکرده و در هر شرایطی بدون نیاز به تزریق مواد اولیه قابل استفاده است.

کاغذ سنگی مقاوم در برابر شعله ور شدن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا