کاغذ سنگی تحولی عظیم در صنعت بسته بندی

کاغذ سنگی تحولی عظیم در صنعت بسته بندی
کاغذ سنگی یک گزینه بسیار مناسب، برای بسته بندی مواد غذایی جامد و مایع، مواد پتروشیمی، لوازم آرایشی و بهداشتی و همچنین تولید کارتن های بسته بندی لمینتی و جعبه دستمال کاغذی محسوب میشود.

بسته بندی به علم یا هنری گفته میشود که محصولات تولید شده در کارخانه و یا کارگاه را بدون آسیب دیدن به مصرف کنندگان برساند.
حال اگر برای انجام این بسته بندی ها از کاغذ سنگی استفاده شود. علاوه بر سالم رسیدن اجناس به مصرف کنندگان، به حفظ و حراست از محیط زیست نیز کمک شایانی میشود. زیرا کاغذ سنگی یک محصول کاملا سبز و دوستدار طبیعت است.
برای تهیه بسته بندی های کاغذ سنگی نیازی به قطع درختان و مصرف آب و اسید نبوده و پس از مصرف نیز ایجاد زباله نمی کند. این کاغذ کاملا قابل بازیافت تجاری و تجزیه پذیر است.

بسته بندی مواد غذایی با کاغذ سنگی

بسته بندی مواد غذایی با کاغذ سنگی محدود به مواد جامد و خشکبار نشده و برای بسته بندی مواد غذایی مایع نیز کاملا مناسب است.

 • بهداشتی بودن بسته بندی مواد غذایی با کاغذ سنگی

  مهمترین نکته در بسته بندی مواد غذایی بهداشتی بودن آن است. و کاغذ سنگی یک کاغذ کاملا بهداشتی بوده که توانسته مجوز سازمان جهانی بهداشت را اخذ کند.

  کارتن های بهداشتی با کاغذ سنگی stone paperبرای تولید کاغذ سنگی هیچگونه اسید و سفید کننده ای مصرف نمی شود و سفیدی کاغذ سنگی به دلیل سفید بودن طبیعی مواد اولیه آن است. بنابراین، این کاغذ دارای بافتی خنثی بوده و با مواد غذایی واکنش نمی دهد. (به عبارتی کاغذ سنگی از بافت خود چیزی به مواد غذایی اضافه نمیکند.)
  به علاوه؛ بافت کاغذ سنگی به دلیل دانه دار نبودن کاملا یکدست بوده و در برابر عواملی همچون: رطوبت، گرد و غبار، میکروب ها، قارچها و دیگر عواملی که موجب آلودگی و فساد مواد غذایی میشوند، غیر قابل نفوذ است.

 • مقاومت بالای بسته بندی مواد غذایی با کاغذ سنگی

  کاغذ سنگی به دلیل انعطاف پذیری و مقاومت بالای خود، در برابر کشش و پارگی سبب میشود، تا بسته بندی های تولید شده با آن کاملا محکم و مقاوم بوده و در هنگام حمل و نقل دچار آسیب و پارگی نشوند.

  بسته بندی مواد غذایی با کاغذ سنگی stone paperهمچنین مقاومت کاغذ سنگی در برابر حشرات و جوندگان باعث میشود که این حشرات و جوندگان، قادر به سوراخ و پاره کردن پاکت های بسته بندی و در نتیجه آسیب به بافت مواد غذایی نباشند.

 • بسته بندی مواد غذایی مایع با کاغذ سنگی

  همانطو که میدانید؛ از دیگر کاغذ و مقواها برای بسته بندی و حمل و نقل مواد غذایی همچون: شیر، ماست، دوغ، آّبمیوه و… که حالتی مایع دارند، نمیتوان استفاده نمود. زیرا در مواجهه با آب و روغن از بین میروند.
  (مگر اینکه با مواد و چسبهای مخصوصی پوشش دهی شوند. که بطور قطع از سلامت آنها اطمینان خاطر نداریم و عموما نیز بصورت درست و اصولی انجام نمیشوند.)
  اما کاغذ سنگی به دلیل اینکه کاملا ضد آب و روغن است، برای بسته بندی مواد غذایی مایع نیز مناسب میباشد.

تولید کارتن های مقوایی با کاغذ سنگی

کارتن های مقوایی کاغذ سنگی معمولا برای بسته بندی مواد و لوازمی که کمتر از 1 کیلوگرم وزن دارند، استفاده میشوند.
این کارتن ها با استفاده از ضخامت های بالای کاغذ سنگی تولید و در مصارف زیادی همچون: بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی، تولید جعبه های دستمال کاغذی و… بکار میروند.

بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی با کاغذ سنگی

در بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی مهمترین اصل که موجب پیروزی یک برند بر دیگران میشود، زیبایی ظاهری و منحصر به فرد بودن بسته بندی است.

بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی با کاغذ سنگی stone paper

بسته بندی های تولید شده با کاغذ سنگی از زیبایی خیره کننده ای برخوردار هستند. که دلیل آن را میتوان به بافت نرم و مخملی کاغذ سنگی و همچنین چاپ با کیفیت آن مربوط دانست. بطوریکه رنگها و نقشها با یک جلوه ی بینظیر و جادویی بر روی آن نقش میبندند.

بهداشتی بودن کاغذ سنگی

نکته ی مهم بعدی در بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی همانگونه که از نام آن بر می آید، بهداشتی بودن کاغذ و مقوای بکار رفته در تولید آن است.
کاغذ سنگی با توجه به نکاتی که در بالا به آن اشاره شد، یک کاغذ کاملا بهداشتی و نیز ضد آب و روغن است و نیازی به فرآیند بهداشتی شدن ندارد.

تولید جعبه های دستمال کاغذی با کاغذ سنگی

این جعبه ها نیز تمامی ویژگی هایی که برای لوازم آرایشی و بهداشتی بیان شد را دارا میباشند. زیرا لازم است دستمال کاغذی تمیز و بدون آلودگی باقی بماند و نیز از زیبایی ظاهری برخوردار باشد.

تولید کارتن های لمینتی با کاغذ سنگی

کارتن های لمینتی کاغذ سنگی که از یک بخش کنگره دار و یک لایه لمینت تشکیل میشوند، برای بسته بندی و حمل و نقل موارد زیادی از جمله: لوازم برقی، اسباب بازی، خشکبار و بسیاری دیگر استفاده میشود.

تولید کارتن های لمینتی با کاغذ سنگی stone paper

لمینت این کارتن ها با کاغذ سنگی تولید شده و بزرگترین نقطه قوت آن، علاوه بر مقاومت کششی بالا و ضد آب بودن طبیعی این است، که عملیات چاپ را بدون نیاز به خدمات تکمیلی گران قیمت و زمانبری همچون روکش سلفون میپذیرد. ضمن اینکه؛ مرکب را به مقدار بسیار کمتری نسبت به کاغذ و مقواهای معمولی مصرف میکند.
این کارتن های لمینتی در صورتی که در انبار های نمور قرار بگیرند، تحت تاثیر رطوبت، تغییرات دمایی و نیز حشرات و جوندگان هیچگونه آسیبی ندیده و کاملا مقاوم هستند.

کاغذ سنگی تحولی عظیم در صنعت بسته بندی

0 در مورد “کاغذ سنگی تحولی عظیم در صنعت بسته بندی”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا