چاپ یو وی موضعی روی کاغذ سنگی

چاپ یو وی موضعی روی کاغذ سنگی
یکی از دغدغه های کسانی که برای انجام کارهای چاپی از کاغذ سنگی استفاده می کنند، این است که آیا می توان بر روی کاغذ تولید شده از سنگ نیز همانند دیگر کاغذ ها چاپ یو وی موضعی و برجسته را انجام داد؟ پاسخ این سوال آری است.
چاپ یو وی موضعی نوعی چاپ ویژه است که در آن نوعی پوشش سلفونی را بر روی چاپ قرار داده و با تاباندن لحظه ای اشعه ماوراء بنفش به رنگ های چاپ شده حالتی براق و جذاب را بخشیده و از ماتی در می آورند.
این چاپ در دو نوع یو وی موضعی معمولی و یو وی موضعی برجسته (که در آن برخی از نقاط چاپ را برجسته و براق می کنند) انجام می شود که کاغذ سنگی برای انجام هر دو نمونه مناسب و سازگار است.
آیا برای کاغذ سنگی هنگام تابش اشعه UV مشکلی پیش نمی آید؟ برای پاسخ به این سوال بایستی بگوییم که این اشعه لحظه ای به سطح کاغذ تابانده شده و به این دلیل که میزان آن برای تخریب بافت کاغذ سنگی مناسب نیست، مشکل ساز نمی شود.

مزیت چاپ یو وی موضعی بر روی کاغذ سنگی

چاپ یو وی موضعی به دلیل مزیت هایی که دارد مورد استقبال قرار گرفته است. و کاغذ سنگی که خود سرشار از مزیت های رقابتی با دیگر محصولات است، گزینه مناسبی برای انجام این عملیات و گرفتن بهترین نتیجه از این نوع چاپ می باشد.

مزیت چاپ یو وی موضعی بر روی کاغذ سنگی، stonepaper

انجام یو وی موضعی بر روی کاغذ سنگی می تواند جلوه های بصری چاپ را تقویت نموده و نیز از سطح چاپ شده در برابر عوامل فرسایشی محافظت کند. البته کاغذ سنگی برای محافظت نمودن از چاپی که بر سطح خود دارد به این نوع چاپ وابسته نیست.
اما اگر دوست دارید که کاغذ سنگی از حالت مات و مخملی خود بیرون بیاید، این برای شما خبر خوبی است زیرا می توانید با انجام چاپ یو وی موضعی بر روی آن، درخشش و جذابیت کار چاپی را بیشتر کنید.

معایب چاپ یو وی موضعی بر روی کاغذ سنگی

اما چاپ یو وی بر روی کاغذ سنگی و یا هر کاغذ دیگری همچون تمام محصولات این جهان معایبی دارد. که یکی از آن ها بالا بودن هزینه ی انجام این نوع چاپ است. برای انجام این نوع چاپ هزینه های زیادی صرف می شود.

معایب چاپ یو وی موضعی بر روی کاغذ سنگی، stonepaper

عیب دیگر چاپ یو وی موضعی این است که برای انجام چاپ هایی با جزییات زیاد، فونت های ریز، لوگوهایی که دارای خطوط نزدیک به هم هستند و به طور کلی برای چاپ طرح هایی با ظرافت خاص مناسب نمی باشد.
برای چاپ اینگونه طرح ها می توان از چاپ معمولی بر روی کاغذ سنگی استفاده کرد. زیبایی و ظرافت بالای طرح های چاپ شده بر روی این کاغذ را در هیچ یک از محصولات دیگر نخواهید دید. زیرا بافت غیر دانه دار و یکنواخت کاغذ سنگی در هیچ کاغذ دیگری دیده نمی شود.

دستگاه های یو وی موضعی سازگار با کاغذ سنگی

بطور کلی از دو دستگاه برای انجام چاپ یو وی موضعی و برجسته استفاده می شود که کاغذ سنگی با هر دو این دستگاه ها سازگاری کاملی دارد. ضمن اینکه هیچ گونه آسیبی به این دستگاه ها وارد نمی کند.

دستگاه های یو وی موضعی سازگار با کاغذ سنگی، stonepaper

کاغذ سنگی در هنگام استفاده در این دو دستگاه که با نام های دستگاه سلفون با دهانه 1000 میلیمتری و نیز دستگاه ساکورایی شناخته می شوند، کیفیت بالایی را از خود نشان می دهد که موجب استقبال مجتمع های چاپ شده است.
چاپ کاغذ سنگی با این دو دستگاه به هیچ مراقبت و خدمات تکمیلی نیاز ندارد. زیرا بافت آن عاری از خلل و فرج و نیز هرگونه پرزی است. که این موارد را می توان از بزرگترین مزیت های کاغذ سنگی در صنعت چاپ برشمرد.

چاپ یو وی موضعی روی کاغذ سنگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا