ویژگی های کاغذ سنگی نسبت به کاغذ معمولی

ویژگی های کاغذ سنگی نسبت به کاغذ معمولی
کاغذ سنگی با داشتن ویژگی های منحصر به فرد زیادی، برتری هایی نسبت به کاغذ های سلولزی داشته و از آنها متمایز است.

ضد آب بودن کاغذ سنگی

کاغذ سنگی و حتی چاپ انجام شده بر روی آن در برابر آب و رطوبت، چربی و روغن و حتی ذرات گرد و غبار کاملا مقاوم است. بگونه ای که، میتوان کاغذ سنگی را در آب غوطه ور نمود، بدون اینکه ذره ای از چاپ آن خراب شده و یا بافت آن از بین برود.

کاغذ-سنگی،-کاغذی-کاملا-ضد-آب-stone-paper-yazd

کاغذ سنگی مقاوم در برابر حمله موریانه ها

کاغذ سنگی همچنین در برابر حشرات و جوندگان کاملا مقاوم بوده و هیچ حشره و جونده ای قادر به هضم و جذب مواد موجود در این کاغذ نمیباشد. بنابراین، هیچ آسیبی به بافت آن وارد نمیکنند.

کاغذ سنگی شعله ور نمیشود!!

کاغذ سنگی در برابر شعله ور شدن نیز مقاومت میکند و با آتش زدن آن مشاهده میکنید، که شعله هر لحظه کوچک و کوچکتر شده تا نهایتا در نقطه ای خاموش میشود.

کاغذ-سنگی-شعله-ور-نمیشود-stone-paper

استحکام بالای کاغذ سنگی

مقاومت کششی بالا از دیگر ویژگی های کاغذ سنگی است. بطوریکه، برای پاره کردن کاغذ سنگی نیاز به صرف انرژی بیشتری نسبت به کاغذهای معمولی بوده و به سادگی پاره نمیشود.

کاغذ-سنگی-مقاوم-در-برابر-پارگی-stone-paper-yazd

دیگر ویژگی های کاغذ سنگی

ماندگاری و طول عمر بالا، عدم تاثیر پذیری از دمای محیط، سازگاری با کلیه دستگاههای چاپ افست، فلکسو و لترپرس، عدم نیاز به مراقبت های قبل، بعد و هنگام چاپ، بافت نرم و یکنواخت که زیبایی خاصی به آن بخشیده و همچنین دوستدار محیط زیست بودن، اشاره داشت.

لازم به ذکر است:

کاغذ سنگی کاملا تجزیه پذیر بوده و در شرایط مناسب کمتر از یکسال به چرخه طبیعت باز میگردد. همچنین کاغذ سنگی صد در صد قابل بازیافت بوده و میتوان از آن بارها و بارها در صنایع مختلفی از جمله کاغذ سازی، پلاستیک سازی و غیره استفاده نمود. (حتی خاکستر بر جای مانده از سوختن و یا حتی مواد باقیمانده از تجزیه آن).

ویژگی های کاغذ سنگی نسبت به کاغذ معمولی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا