ماشین آلات خط تولید کاغذ سنگی یزد

ماشین آلات خط تولید کاغذ سنگی یزد
ماشین آلات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید کاغذ سنگی، پیشتر ها از کشورهای خارجی خریداری می شد. اما امروزه، متخصصین یزدی توانسته اند بیش از نیمی از این تجهیزات را در کشور تولید نمایند. و در آینده ای نه چندان دور شاهد تولید صد در صد این تجهیزات خواهیم بود.
طبیعتا؛ برای تولید کاغذی که از سنگ به عنوان مواد اولیه آن استفاده می شود، نمیتوان از همان تجهیزاتی استفاده نمود، که با آن کاغذ سلولزی را تولید می نمایند. و تفاوت های زیادی در بین این ماشین آلات وجود دارد.
بطور مثال: در تولید کاغذ سنگی به مخزن آب و نیز قطعاتی که بایستی به خمیر کاغذ آبدهی را انجام دهند، نیازی نبوده و در عوض بایستی قطعه ای برای افزودن پلی اتیلن به ترکیب اولیه مواد سازنده وجود داشته باشد.
در ابتدای امر؛ خط تولید کاغذ سنگی از دیگر کشورها خریداری می شد. اما امروزه قادر به طراحی و تولید بخشهای زیادی از آن هستیم.

مراحل ساخت کاغذ سنگی در شهر یزد

سنگ آهک جمع آوری شده، با کامیون های بزرگی وارد کارخانه تولید کاغذ سنگی شده و در انبار این کارخانه نگهداری می شوند، مخزنی در ماشین آلات تولید کاغذ سنگی وجود داشته که خرده سنگها را در آن می ریزند و سپس در بخش دیگری این خرده سنگها، آسیاب شده و کربنات کلسیم موجود در آن استخراج می شود.
کربنات کلسیم پودر شده به مخزن دیگری انتقال داده شده و در آنجا ماده ای به نام پلی اتیلن توسط یک بخش قیفی شکل به ترکیب اضافه می شود.

مراحل تولید کاغذ سنگی یزد، stone paper

پس از افزودن پلی اتیلن و نیز درصد ناچیزی از مواد دیگری به نام coupling agent، مواد اولیه به شکل گرانولهایی در می آیند، که پس از قرار گرفتن تحت فشار زیاد و پرس شدن، تبدیل به ورق های کاغذ شده و پس از خروج از دستگاه به دور میله ی رول پیچیده خواهند شد. هر رول متراژی بین 4000 الی5000 متر داشته و در عروض 104 الی 143 سانتی متری تولید می شود.
در نهایت برخی از رولها را برش داده و در ابعاد 90*60 و 70*100 آماده می کنند. که هرکدام کاربرد خاصی داشته و در صنعتی خاص بکار گرفته می شوند.

ماشین آلات ایرانی خط تولید کاغذ سنگی یزد

جای مسرت است؛ که دانشمندان یزدی نه تنها با استفاده از فرمولاسیونی بومی کاغذ سنگی را تولید می نمایند، بلکه توانسته اند بیش از نیمی از تجهیزات را نیز طراحی و تولید نمایند.
امید است با تلاشهای شبانه روزی این عزیزان، شاهد تولید 100 درصد تجهیزات مورد نیاز برای تولید کاغذ سنگی بوده و نیز سهمی در صادرات این ماشین آلات داشته باشیم.

ماشین آلات تولید کاغذ از سنگ، stone paper

این خط تولید ظرفیت تولید 5000 تن کاغذ سنگی در سال را داشته که با اجرایی شدن فاز دوم این کارخانه و افزوده شدن خطوط تولید جدید، این رقم در آینده ای نه چندان دور به 15000 تن در سال نیز خواهد رسید.
این کارخانه که حدود 20 میلیارد تومان سرمایه گذاری اولیه برای آن انجام شده است، در حال حاضر توانسته است برای 27 نفر اشتغال ایجاد کند. که این رقم با انجام طرح توسعه و گسترش این واحد تولیدی، به 80 نفر نیز خواهد رسید.

ماشین آلات خط تولید کاغذ سنگی یزد

0 در مورد “ماشین آلات خط تولید کاغذ سنگی یزد”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا