لذت استفاده از کاغذ سنگی در تحریر

لذت استفاده از کاغذ سنگی در تحریر
از گرید تحریر کاغذ سنگی میتوان برای تهیه کاغذ های تحریر در ابعاد مختلف، دفتر و دفترچه، کاور دکمه دار و… استفاده نمود. ضمن اینکه بر روی کاغذ سنگی میتوان با خودکار، مداد، و سایر وسایل نوشتاری عمل نگارش را انجام داد.

کاربرد کاغذ سنگی در تحریر

کاربرد کاغذ سنگی در امر تحریر به کاغذ های تحریری همچون A4 محدود نمیشود. بلکه از ضخامت های مختلف آن در تمامی مصارفی که از کاغذ و مقوا استفاده میشود، مثل: دفاتر معمولی و فنر دار، دفترچه های یادداشت و خاطرات، پوشه های مقوایی، کاورهای دکمه دار، کاردستی های دانش آموزی، قبوض خدماتی، فیش های بانکی و بسیاری دیگر نیز کارایی دارد.

نگارش بر روی کاغذ سنگی

شخصیت منحصر به فرد کاغذ سنگی در این حیطه نیز، سبب شگفت زدگی مصرف کنندگان شده است. به گونه ای که گفته میشود: نگارش بر روی کاغذ سنگی به دلیل بافت نرم، مخملی و یکنواخت آن لذت بخش بوده و احساس لطافتی خاص به دست انسان میدهد. نوشتن بر روی این کاغذ به سادگی و بسیار روان انجام شده و نیازی به فشردن دست در هنگام نگارش نمیباشد.

نگارش-بر-روی-کاغذ-سنگی-yazd-stone-paper

وسایل نگارش بر روی کاغذ سنگی

بر روی کاغذ سنگی نیز همانند سایر کاغذ های تحریر، میتوان با استفاده از: انواع مدادها (معمولی، رنگی، طراحی و فشاری) انواع خودکارها، خودنویس ها و نیز روان نویس ها عمل نگارش را انجام داد. ضمن اینکه با پاکن های معمولی و غلط گیرها نیز میتوان اشتباهات نگارش بر روی کاغذ سنگی را اصلاح کرد.

برش دادن کاغذ سنگی

ممکن است مقاومت کششی بالای کاغذ سنگی این ابهام را در اذهان ایجاد کند، که این کاغذ برای انجام کارهایی که نیاز به پانچ، منگنه و نیز برش دارند همچون: برگه ها و کاور دفاتر فنردار، پوشه های کار، اوراق بایگانی، تهیه نشریه، کاردستی و… مناسب نمیباشد.

پانچ-کردن-کاغذ-سنگی-در-تحریر-yazd-stone-paper

لازم به ذکر است؛ این نکته صحت نداشته و کاغذ سنگی را میتوان پانچ و منگنه کرد و نیز در موارد لازم با قیچی برش داد. بدون اینکه آسیبی به محل های برش وارد شود.

سازگار با ماشین های تحریر

ماشین های تحریر که از جمله قدیمی ترین دستگاههای تایپ محسوب میشوند، امروزه در برخی ادارات دولتی همچون دادگستری و برای عریضه نویسان کاربرد دارد. کاغذ مورد استفاده در این دستگاهها سایز A4 است.

کاغذ-سنگی-در-ماشین-تحریر-stone-paper

کاغذ سنگی A4 با این ماشین ها و حروف سربی مورد استفاده در آنها سازگاری کاملی داشته و میتواند برای تایپ با ماشین های تحریر بکار گرفته شود.

لذت استفاده از کاغذ سنگی در تحریر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا