زمینی سبز با استفاده از کاغذ سنگی

زمینی سبز با استفاده از کاغذ سنگی
داشتن زمینی سر سبز و طبیعتی زیبا رویایی است که شاید با تولید کاغذ سنگی و جایگزین کردن آن با دیگر کاغذها و نیز مواد نایلونی، بتوان به آن دست یافت. چرا که این محصول کاملا دوستدار محیط زیست بوده و مخالفتی با جریان طبیعت ندارد.
استفاده از کاغذ سنگی به حفظ و حراست محیط زیست کمک شایانی میکند. بخصوص اگر از آن به جای نایلون و پلاستیک نیز استفاده شده و در کمپین های “نه به زباله” بخوبی شناخته شود.
اما فراتر از این بحث ها میخواهیم بدانیم که کاغذ سنگی چگونه میتواند به سر سبزی زمین ما کمک کند؟ و چگونه میتوان از یک کاغذ انتظار نجات بشر از مشکلات زیست محیطی را داشت؟

کاغذ سنگی با جنگل زدایی مقابله میکند

جنگل زدایی به معنای از بین بردن جنگل هاست. گاهی در جنگل ها لازم است تا درختان کهنسال را قطع کنیم تا پوشش گیاهی آن منطقه و درختان جوان فرصت قرار گرفتن در معرض نور خورشید و رشد و سر سبز شدن را داشته باشند.

کاغذ سنگی مقابله با جنگل زدایی stone paper

پس همیشه قطع درختان به معنای جنگل زدایی نیست و ما زمانی میگوییم جنگل با خطر نابودی مواجه شده است که، سرعت برداشت ما از منابع جنگلی چندین برابر سرعت بازسازی طبیعت باشد.
به عبارتی دیگر؛ زمانی که ما میلیون ها درخت را قطع کرده و از آنها برای تولید کاغذ استفاده نماییم، طبیعت توان جایگزین کردن این درختان را نداشته و پس از مدتی از بین خواهد رفت.
کاغذ سنگی، کاغذی نوپاست که برای تولید آن از خرده های سنگ آهک استفاده میشود. (موادی که پیش از این ضایعات و دور ریختنی محسوب میشد و در عمل استفاده مفیدی نداشت.)
برخلاف دیگر کاغذها که برای تولید به قطع درختان وابسته هستند، برای تولید این کاغذ شگفت انگیز نیازی به قطع هیچ درختی نبوده و چوب درختان هیچ سهمی در تولید آن نخواهد داشت.
به سادگی مشخص میشود: با استفاده از کاغذ سنگی به جای کاغذهای سلولزی و نیز مواد پلاستیکی نه تنها میتوان با جنگل زدایی مقابله کرد، بلکه از انباشته شدن زباله در طبیعت و از بین رفتن چهره زمین نیز جلوگیری کرد. زیرا این کاغذ تجزیه پذیر و قابل بازیافت بوده و به طبیعت آسیبی وارد نمیکند.

کاغذ سنگی و صرفه جویی در مصرف آب

اساسا زمین سر سبز زمانی وجود خواهد داشت که آبی موجود باشد. بدون آب حتی مراتع سر سبز و جنگل های گسترده نیز از بین خواهند رفت.

کاغذ سنگی و صرفه جویی در آب stone paper

با توجه به مصرف شدن هزاران لیتر آب برای تولید کاغذهای سلولزی و نیز انوع پلاستیک ها، تنها با جایگزین کردن کاغذ سنگی با این مواد میتوان سالانه از هدر رفتن هزاران لیتر آب جلوگیری نمود.
زیرا برای تولید کاغذ سنگی نه تنها آبی مصرف نمیشود، بلکه اسید و باز نیز استفاده نشده و پساب های صنعتی وجود نخواهد داشت.
این درحالیست که دیگر کاغذ ها علاوه بر مصرف هزاران لیتر آب، با تولید پساب های سمی و خطرناک موجب آلودگی دیگر آبهای سطحی و زیر زمینی نیز میشوند.
تنها همین دو دلیل کافی است تا بدانیم که کاغذ سنگی میتواند به داشتن زمینی سبز و طبیعتی زیبا کمک کند.

زمینی سبز با استفاده از کاغذ سنگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا