دستگاه تولید کاغذ از پودر کربنات کلسیم

دستگاه تولید کاغذ از پودر کربنات کلسیم
دستگاه تولید کاغذ از پودر کربنات کلسیم این قابلیت را دارد که بدون مصرف قطره ای آب و یا ذره ای چوب کاغذی را تولید کند که به لحاظ کیفیت و کارایی از تمامی کاغذ هایی که تاکنون تولید شده بهتر و برتر باشد.
دستگاه و تجهیزات تولیدکننده کاغذ سنگی تنها با استفاده از خرده های سنگ آهک و درصد ناچیزی مواد افزودنی دیگر، کاغذ را تولید می کند. مکانیسم تولید کاغذ در این دستگاه ها با تجهیزات مورد نیاز برای تولید کاغذ های سلولزی کاملا متفاوت بوده و میزان مصرف انرژی متفاوتی نیز دارند.
بطوریکه؛ دستگاه های تولید کاغذ سنگی انرژی بسیار کمتری مصرف نموده و تنها از انرژی الکتریکی استفاده می نمایند.
این دستگاهها تنها در 4 کشور جهان تولید شده و در کشورهایی که امکان تولید کاغذ با استفاده از سنگ در آنها وجود دارد، نمایندگی های فروش مستقیمی دارند. که این تجهیزات را با قیمتی بالغ بر 12 میلیارد تومان بفروش می رسانند.

امکان سنجی تولید کاغذ سنگی در ایران

برای بررسی امکان سنجی تولید کاغذ سنگی در یک کشور، بایستی معادن سنگ آهک آن کشور را بررسی نمود. و در صورتی که مشکلاتی از قبیل کمبود مواد اولیه در آن کشور وجود داشته باشد، عملا این پروژه تولیدی غیر ممکن و نشدنی است.

امکان سنجی تولید کاغذ سنگی در ایران، stone paper

خوشبختانه کشور ایران از این نظر قابلیت تولید کاغذ سنگی بصورت انبوه را دارد. زیرا سرشار از منابع سنگ آهک غنی و مرغوبی است که می توان از آن ها برای تولید کاغذ سنگی بهره برداری نمود. ضمن اینکه؛ گرم شدن کره زمین مشکلات زیادی را بر کشورهای خشک و کم آبی همچون ایران تحمیل نموده است که درصورت مهار نشدن می تواند زندگی این مردم را با خطر جدی مواجه کند.
از جمله این مشکلات کم آبی است. که کاغذ سنگی با مصرف نکردن حتی یک قطره آب می تواند کمک شایانی به حل این مشکل بنماید. زیرا تولید هر تن کاغذ سلولزی، هزاران گالن آب مصرف می کند.

کاغذ تولید شده با سنگ آهک

کاغذ تولید شده با سنگ آهک تنها در پروسه تولید و مصرف آب و اسید با دیگر کاغذ ها متفاوت نبوده و شخصیتی کاملا متفاوت از دیگر کاغذ ها دارد.
ضد آب و روغن بودن کاغذ سنگی سبب می شود تا این کاغذ در برابر آب و روغن نفوذ ناپذیر بوده و در صورت آغشته شدن با این مواد، آسیبی به بافت کاغذ سنگی وارد نشود. ضمن اینکه متن نگاشته شده و نیز چاپ انجام شده بر روی کاغذ سنگی نیز کاملا ضد آب و روغن است.

کاغذ تولید شده با سنگ آهک، stone paper

در صورتی که تکه ای از کاغذ سنگی را با دست بکشید، خواهید دید که این کاغذ به جای پاره شدن کش می آید و در صورتی که به کشیدن ادامه داده و انرژی بیشتری مصرف کنید، کاغذ پاره شده و به دو تکه تبدیل خواهد شد. به عبارتی دیگر؛ کاغذ سنگی در برابر کشش و پارگی کاملا مقاوم است.
ضمن اینکه؛ کاغذ سنگی بسیار نرم و حالت پذیر بوده و لمس کردن و کار کردن با آن لذت بخش بوده و نیز این نرمی و لطافت کاغذ سنگی را برای استفاده در مصارف زیادی همچون اوریگامی مناسب می کند. زیرا کاغذ سنگی در محل های تاشده دچار شکستگی و فرسودگی نمی شود.
ویژگی های بیان شده گوشه ای از ویژگی های منحصر به فرد کاغذ سنگی است. که ظاهری بوده و با اولین تجربه در دست گرفتن کاغذ سنگی احساس می شود. اما کاغذ سنگی مزیت های فراوان دیگری نیز دارد که در صنایع گوناگون و با استفاده شدن می توان متوجه آن ها نیز شد.

کاربرد های کاغذ تولید شده از سنگ

کاغذ تولید شده از سنگ کارایی های بسیاری داشته و بطور کلی می توان گفت: از این کاغذ در تمامی صنایعی که به کاغذ و مقوا نیاز دارند، می توان استفاده نمود. و از مزیت های شگفت انگیز آن بهره گرفت.
کاغذ سنگی را در صنایعی همچون:
• چاپ کتاب های گوناگون
• تولید ظروف کاغذی
• تولید کاغذ دیواری
• چاپ هدایای تبلیغاتی
• تولید جعبه های فانتزی
• تولید پاکت های دکمه دار، پنجره دار و…
• بسته بندی مواد غذایی و بهداشتی
• بسته بندی لوازم آرایشی و بهداشتی
• انجام لمینت بر روی کارتن ها
• تولید کارتن های مقوایی و… می توان استفاده نمود.
کاغذ سنگی متناسب با هر کاربردی و در ابعاد و اشکال مختلف تولید شده و مصرف کنندگان قادر به انتخاب کاغذ سنگی متناسب با کسب و کار خود هستند.

دستگاه تولید کاغذ از پودر کربنات کلسیم

2 در مورد “دستگاه تولید کاغذ از پودر کربنات کلسیم”

 1. علیرضا باقری

  سلام .وقت بخیر .بنده یکی از مصرف کنندگان اولیه کاغذ سنگی بودم که بنا به موقعیت شغلی توانستم صدها هزار جلد کتاب با این نوع کاغذ تولید کنم و دوستان بسیاری را در مصرف این محصول داخلی تشویق کردم ولی متاسفانه در این راه افتاد مشکلها … رشد قیمت و عدم توزیع به موقع و مناسب این محصول گرفتاری های زیادی رو برام رقم زد. یعنی فرصتی که میتونست هم برای مصرف کنده و هم تولید کننده مناسب باشه خیلی راحت از دست رفت…

  1. سلام
   جناب باقری بزرگوار
   اول از شما بابت یاری کردن ما در بخش های مختلف سپاگذاریم و راجب قیمت محصول باید گفت متاسفانه با توجه به شرایط فعلی بازار ثبات بودن قیمت غیر ممکن هست و بدلیل گران شدن یکباره دیگر کاغذ ها و روی آوردن اکثر چاپخانه ها و کارتن سازی ها به سمت کاغذ سنگی، ما توان پاسخگویی به این حجم سفارش را در ماه های آخر سال نداشتیم.
   تمام سعی و تلاشمان بر این است که محصولی باکیفیت و قیمت منصفانه روانه بازار کنیم تا پاسخگوی نیاز مشتریان عزیزمان باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا