تحولی عظیم در دکوراسیون با کاغذ سنگی

تحولی عظیم در دکوراسیون با کاغذ سنگی
کاغذ سنگی به دلیل داشتن ویژگی هایی همچون: ضد آب و روغن بودن، مقاومت در برابر حشرات و جوندگان، مقاومت کششی بالا، طول عمر و ماندگاری زیاد و همچنین بافت نرم و یکنواخت خود، در دکوراسیون داخلی برای تهیه کاغذ دیواری و روکش MDF بکار گرفته میشود.

این روزها اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی بر کسی پوشیده نیست. جالب است بدانید که کاغذ نقش بسیار پررنگی را در دکوراسیون داخلی ایفا میکند.
اما کاغذ هایی که عموما برای این امر استفاده میشوند، دارای دوام و ماندگاری نسبتا کمی بوده و دچار آسیب و خرابی میشوند. که این مشکل مصرف کنندگان را متحمل صرف هزینه های زیادی میکند.
پیشنهاد ما به شما؛ استفاده از کاغذی متفاوت از دیگر کاغذها برای این امر است. کاغذی که با نام کاغذ سنگی شناخته شده و سالیان زیادی به همان زیبایی روز اول باقی میمانند.

تولید کاغذ دیواری با کاغذ سنگی

کاغذ دیواری های تولید شده با کاغذ سنگی خصوصیات و مزیتهای فراوانی دارند. که ما در این مقاله قصد داریم تا آنها را بیان کنیم.

تولید کاغذ دیواری با کاغذ سنگی stone paper

 • ضد آب بودن کاغذ دیواری تولید شده با کاغذ سنگی

  کاغذ دیواری تولید شده با کاغذ سنگی ماهیتی کاملا ضد آب داشته و برای حصول این امر احتیاجی به صرف هزینه، زمان و پوشش دهی با موادی گرانقیمت همچون وینیل (نوعی آکریلیک) نیست.
  اگر کاغذ دیواری هایی از جنس کاغذ سنگی دارید، بدون نگرانی آنرا شسته و تمیز کنید. زیرا هیچگونه آسیبی به بافت و رنگ آن وارد نمیشود. زیرا نه تنها کاغذ بلکه چاپ انجام شده بر روی آن نیز کاملا ضد آب است.

 • ضد الکتریسیته بودن کاغذ دیواری تولید شده با کاغذ سنگی

  ضد الکتریسیته بودن بدین معناست؛ که کاغذ های دیواری تهیه شده با کاغذ سنگی، بافتی کاملا خنثی داشته و ذرات گرد و غبار، ذرات چربی معلق در هوا و حتی بوی غذا را به خود جذب نمیکنند.
  دلیل این خاصیت عدم استفاده از مواد اسیدی و سفید کننده برای تولید کاغذ سنگی است. که موجب می شود تا این کاغذ از نظر بار الکتریکی خنثی بوده و با مواد دیگر وارد واکنش نشود.

 • مقاومت کاغذ دیواری تولید شده با کاغذ سنگی در برابر حشرات و جوندگان

  یکی از بزرگترین دشمنان کاغذ دیواری و دیگر مصالح ساختمانی که از کاغذ های سلولزی تشکیل شده باشند، حشرات و جوندگانی هستند که از سلولز موجود در این کاغذ ها تغذیه میکنند.
  کاغذ دیواری هایی که با کاغذ سنگی تهیه میشوند، عاری از هرگونه الیاف سلولزی بوده و به همین دلیل مورد هجوم این حشرات و جوندگان موذی قرار نمیگیرند.

 • مقاومت کششی بالای کاغذ دیواری تولید شده با کاغذ سنگی

  یکی از نقطه ضعف های کاغذ دیواری های معمولی، پاره شدن در هنگام تولید، نصب و حتی مصرف است.
  اما کاغذ دیواری های مدرنی که با کاغذ سنگی تهیه میشوند، به دلیل مقاومت کششی بالای کاغذ سنگی به سادگی دچار این مشکل نمیشوند.
  اگر قصد پاره کردن این کاغذ دیواری ها را داشته باشید، بایستی بیشتر تلاش کنید. زیرا در برابر پاره شدن مقاومت کرده و کش می آیند.

 • زیبایی خیره کننده کاغذ دیواری تولید شده با کاغذ سنگی

  بافت نرم و مخملی کاغذ سنگی و همچنین کیفیت بالای کارهای چاپی انجام شده بر روی آن، سبب میشود تا کاغذ دیواری هایی که با آن تولید میشوند، از زیبایی چشم نوازی برخوردار باشند.
  این زیبایی پس از مدتی از دست نرفته و مدت های زیادی میتوانید از آن لذت ببرید. چرا که ماندگاری و دوام کاغذ سنگی بسیار بالا بوده و این خصوصیت در تمامی محصولات این کاغذ شگفت انگیز نیز، حفظ میشود.

استفاده از کاغذ سنگی بری روکش های ام دی اف

روکش های ام دی اف تهیه شده با کاغذ سنگی نیز، تمامی ویژگی های بیان شده برای کاغذ دیواری های تولید شده با کاغذ سنگی را دارا میباشند. زیرا این ویژگی های منحصر به فرد در ارتباط با بافت کاغذ سنگی بوده و در هر صنعتی که از کاغذ سنگی استفاده شود، این ویژگی ها به چشم میخورد.

وکیوم کردن روکش ام دی اف با کاغذ سنگی stone paper

کاغذ سنگی را میتوان به جای دیگر کاغذها و موادی که به عنوان روکش بر روی کاغذ سنگی قرار میگیرند، بصورت ساده و یا پس از چاپ بر روی ام دی اف وکیوم نمود.

تحولی عظیم در دکوراسیون با کاغذ سنگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا