بازار صادرات کاغذ سنگی ایران

بازار صادرات کاغذ سنگی ایران
بازار صادرات کاغذ سنگی ایران به زودی و در مدت کوتاهی با رونق بی سابقه ای مواجه خواهد شد. چرا که علاوه بر منحصر به فرد بودن کارخانه کاغذ سنگی کشور در سطح خاورمیانه، این کاغذ از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مواد اولیه مرغوبی برای آن استفاده می شود.
کارخانه تولید کاغذ سنگی کشور که در شهرستان یزد راه اندازی شده است، تنها کارخانه تولید کاغذ سنگی خاورمیانه و چهارمین تولید کننده در سطح جهان می باشد که برای تولید کاغذ سنگی خود نه تنها از مواد اولیه خارجی استفاده نمی کند، بلکه کاغذ خود را با روش تولیدی کاملا متفاوت که با دانش بومی و توسط متخصصین داخلی به دست آمده است، تولید کرده و حتی بخش زیادی از تجهیزات مورد نیاز آن ساخت کشور ایران است.

چه کشورهای قادر به تولید کاغذ سنگی هستند؟

کاغذ سنگی در تمامی کشورها و در سراسر جهان تولید نمی شود. چرا که پیش نیاز های زیادی برای راه اندازی یک کارخانه تولید کاغذ سنگی وجود دارد که از جمله بزرگترین آن وجود منابع غنی و سرشاری از سنگ های آهکی است.

کشورهای تولید کاغذ سنگی، stone paper

بطور مثال: کشورهای اروپایی که منابع غنی سنگ آهک را ندارند، قادر به تولید انبوه کاغذ سنگی نبوده و در صورت نیاز بایستی مواد اولیه و یا خود کاغذ سنگی را از تولید کنندگان منحصر به فرد آن خریداری نمایند.
اما کشورهایی همچون ایران که منابع فراوانی از سنگ آهک های مرغوب را دارد، می تواند در حجم های بالایی این کاغذ را به تولید رسانده و علاوه بر تامین نیاز داخلی، نیاز دیگر کشورها که از این سرمایه خدادای محرومند را نیز تامین کنند.

صادرات کاغذ سنگی ایران چه فوایدی دارد؟

صادرات کاغذ سنگی فواید زیادی را به دنبال دارد، همانطور که واردات بی رویه قادر به فلج کردن چرخه تولید یک کشور خواهد شد. مزیت های صادرات کاغذ سنگی عبارتند از:

صادرات کاغذ سنگی ایران، stone paper

 • جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی با کاغذ سنگی

  با تولید کاغذ سنگی با استفاده از سنگ های آهکی می توان جلوی خام فروشی مواد معدنی همچون سنگ را گرفت. در پی آن نه تنها کشور ایران در تولید کاغذ سنگی خود کفا می شود، بلکه پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کرده و از رشد و توسعه باز نمی ماند.
  این درحالیست که خام فروشی مواد اولیه کشور را به منابع طبیعی وابسته کرده و تولید کنندگان داخلی را از پای در خواهد آورد.
  حال اگر، کشور ایران به جای فروختن منابع سنگ آهک خود، کاغذ سنگی تولید شده با آن را بفروش برساند، تولید کنندگان این محصول با قدرت بیشتری به کار خود ادامه داده و کاغذ سنگ ایرانی مرغوب را به سراسر جهان ارسال خواهند کرد.

 • ایجاد اشتغال با صادرات کاغذ سنگی ایران

  تبدیل شدن کشور ایران به بزرگترین تولید کننده کاغذ سنگی جهان، نیاز به تاسیس و راه اندازی واحدهای تولیدی این محصول را زیاد می کند. در پی این اتفاق کارخانه های کاغذ سنگی بیشتری در اقصی نقاط کشور تاسیس خواهد شد که به نیروی کار جوان و متخصص نیاز دارند.
  همچنین در صورتی که سفارش کاغذ سنگی این کارخانه ها در حجم های بالایی باشد، صاحبین و موسسین این واحد های تولیدی تعداد کارگران و کارمندان خود را افزایش داده تا بتوانند سفارش مشتریان خود را تامین نمایند.

صادرات کاغذ از سنگ آهک، stone paper

و حتی در صورت نیاز، طرح های توسعه و گسترش خود را عملی کرده و میزان تولید سالانه خود را چندین برابر کنند که خود نیاز به نیروی کاری را افزایش می دهد.
بدین ترتیب برای جوانان متخصص و متعهد، ایجاد اشتغال شده و نرخ بیکاری کاهش چشمگیری خواهد کرد.

 • افزایش رفاه عمومی با صادرات کاغذ سنگی

  در پی صادرات کاغذ سنگی ایران و افزایش تولید کنندگان این محصول، نرخ بیکاری کاهش یافته و به دنبال آن قدرت خرید و رفاه عمومی جامعه بالا می رود.
  چرا که تعداد افراد بیکار کاهش یافته و ارز به کشور وارد می شود. ضمن اینکه با صادرات کاغذ سنگی به دیگر کشورها، زمینه فروش و صادرات دیگر محصولات نیز ایجاد شده و دیگر واحد های تولیدی بخصوص واحدهایی که از کاغذ سنگی به عنوان مواد اولیه خود استفاده می کنند، می توانند محصولات خود را صادر کرده و به قدر خود در رشد و اعتلای این کشور گام بردارند.
  در یک کلام می توان گفت: همانطور که واردات یک محصول بصورت بی رویه جامعه را هر روز فقیر و فقیرتر می کند، صادرات کاغذ سنگی بصورت بی حد و مرز می تواند عکس این اتفاق را بوجود آورده و موجب ثروتمندتر شدن و نیز پیشرفت کردن این کشور شود.

بازار صادرات کاغذ سنگی ایران

8 در مورد “بازار صادرات کاغذ سنگی ایران”

 1. احمد حبیب اللهی

  با سلام .اگر ما اطلاعات کامل تر در زمینه خط تولید کارخانه جهت سرمایه گذاری بخواهیم امکان راهنمایی وجود دارد.

  1. سلام
   جناب حبیب اللهی بزرگوار
   با توجه با اینکه برای تولید کاغذ از سنگ آهک نیاز به مکان خاص از نظر شرایط آب و هوایی هست نمی توان این کاغذ را در هر شهری تولید نمود.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره های لازم در خصوص راه اندازی واحد تولید کاغذ از سنگ آهک میتوانید با شماره شرکت 03536297490 تماس بگیرید و از مشاوران مجموعه راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا