امکان چاپ برجسته بر روی کاغذ سنگی

امکان چاپ برجسته بر روی کاغذ سنگی
امکان انجام کلیه چاپ های برجسته بر روی کاغذ تولید شده از سنگ وجود دارد. کاغذ سنگی در هنگام انجام چاپ برجسته بسیار با کیفیت بوده و دوام و ماندگاری این برجسته سازی بسیار بیشتر از برجسته سازی کاغذ های معمولی است.
یکی از روش های چاپی که طرفداران خاص خود را داشته و در صنایع زیادی استفاده می شود، چاپ برجسته است. این چاپ را می توان بر روی کاغذ تولید شده از کربنات کلسیم نیز انجام داده و از مزیت های آن استفاده نمود.
کاغذ سنگی به دلیل داشتن بافتی یکنواخت، یکدست و غیر دانه دار، به طور کلی برای انجام کارهای چاپی مناسب بوده و کیفیت بالایی را از خود بروز می دهد.
ضمن اینکه سطح بدون پرز کاغذ سنگی موجب می شود تا به هیچ دستگاه چاپی آسیب وارد نشده و نیز برای انجام هیچ کدام از روش های چاپ، به انجام مراقبت های خاص و پر هزینه مورد نیاز دیگر کاغذ ها، نیازی ندارد.

دستگاه های چاپ برجسته بر روی کاغذ سنگی

دانستن این نکته که کاغذ سنگی با دستگاه های مورد نیاز برای انجام چاپ برجسته سازگار هست یا نه از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا در صورت سازگار نبودن این کاغذ با دستگاه های مورد نیاز برای انجام این چاپ، این عملیات غیر ممکن است.

دستگاه های چاپ برجسته بر روی کاغذ سنگی، stonepaper

یکی از دستگاه های چاپی که به ما امکان انجام چاپ برجسته را می دهد، دستگاه لترپرس است. این دستگاه با کاغذ تولید شده از سنگ آهک کاملا سازگار بوده و می توان با آن بر روی کاغذ سنگی چاپ برجسته انجام داد.
چاپ برجسته را با کمک دستگاه فلکسو نیز می توان انجام داد. به انجام چاپ برجسته با استفاده از این دستگاه، فلکسو گرافی گفته می شود. این دستگاه نیز از جمله دستگاه هایی است که با طبیعت کاغذ سنگی سازگار است.

کاربرد چاپ برجسته بر روی کاغذ سنگی

چاپ برجسته از جمله روش های چاپی است که زیبایی خاص و چشم نوازی داشته و انجام این چاپ در بخش های ویژه ای از کار چاپی، سبب بیشتر دیده شدن آن بخش ها می شود.
از این روش چاپ برای برجسته سازی لوگو و نام برند و نیز اطلاعاتی که قصد داریم در نگاه اول توسط مخاطبان دیده شده و نگاهشان را به خود جذب کند، می توان استفاده نمود.

کاربرد چاپ برجسته بر روی کاغذ سنگی، stonepaper

بارزترین کاربرد انجام چاپ برجسته بر روی کاغذ سنگی، استفاده در صنعت بسته بندی مواد غذایی است. از این روش همچنین در چاپ کاغذ دیواری، مجلات، ضمایم روزنامه ها، کتب و فرم های اداری می توان استفاده نمود.

کیفیت بالای چاپ برجسته بر روی کاغذ سنگی

چاپ برجسته انجام شده بر روی کاغذ سنگی کیفیت و ماندگاری بالایی داشته و زیبایی آن به نسبت دیگر چاپ های برجسته دوچندان است. دلیل این کیفیت بالا به جنس خاص و ویژه کاغذ تولید شده از سنگ ارتباط دارد.

کیفیت بالای چاپ برجسته بر روی کاغذ سنگی، stonepaper

چاپ برجسته انجام شده بر روی کاغذ سنگی نیز همچون خود کاغذ سنگی کاملا ضد آب بوده و با آغشته شدن با آب و دیگر مایعات از بین نمی رود. بدین ترتیب با خیس شدن کاغذ سنگی این چاپ خراب نمی شود.
به دلیل ویژگی های شگفت انگیز کاغذ سنگی، انجام چاپ برجسته بر روی این کاغذ بسیار هوشمندانه به نظر می رسد. زیرا این عملیات عموما با هزینه های زیادی همراه بوده و در صورتی که بر روی کاغذ سنگی انجام شود، از ماندگاری بالاتری برخوردار خواهد بود.

امکان چاپ برجسته بر روی کاغذ سنگی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا