استفاده از کاغذ سنگی برای لمینت روی کارتن

استفاده از کاغذ سنگی برای لمینت روی کارتن
از کاغذ سنگی برای لمینت کردن بر روی کارتن های مختلف می توان استفاده نمود. چاپ پذیری عالی، ضد آب و مقاوم بودن کاغذ سنگی سبب ترغیب کارتن سازان به استفاده از این کاغذ شده است. کارتن های تولید شده با این کاغذ بسیار زیبا هستند.
در صنعت کارتن سازی معمولا از کاغذ و مقواهای مختلفی استفاده می شود. یکی از این مصارف چاپ پوستر هایی است که بر روی کارتن های بسته بندی لمینت می شوند. این پوستر ها زیبایی خاص و منحصر به فردی را به کارتن ها می بخشند.
از کاغذ تولید شده از سنگ آهک می توان به منظور چاپ این پوستر ها استفاده کرد. این پوستر ها را معمولا با ضخامت های 100 الی 180 میکرون کاغذ سنگی می توان چاپ نموده و مورد استفاده قرار داد.
اما این تنها استفاده از کاغذ سنگی در صنعت کارتن سازی نبوده و از این کاغذ برای تولید کارتن های مقوایی، ورق های سه لایه و پنج لایه و حتی کاغذ و مقواهای کنگره دار (فلوتینگ) نیز می توان تولید نمود.

چاپ کاغذ سنگی برای لمینت روی کارتن

چاپ پذیری کاغذی که برای انجام لمینت بر روی کارتن استفاده می شود، از اهمیت زیادی برخوردار بوده و کاغذی برای این منظور می تواند استفاده شود، که این قابلیت را داشته باشد. زیرا این پوستر ها برای انجام تبلیغات استفاده می شوند.

چاپ کاغذ سنگی برای لمینت روی کارتن، stonepaper

کاغذ سنگی علاوه بر اینکه چاپ پذیری خوبی داشته و بدون قرار دادن پوشش های ویژه می توان بر روی آن چاپ انجام داد، به هیچ کدام از خدماتی که تحت نام خدمات تکمیلی چاپ شناخته می شوند نیز نیازی ندارد.
ضمن اینکه مرکب مورد استفاده در هنگام انجام کارهای چاپی را نیز به خود جذب نکرده و علاوه بر مصرف پایین مرکب، چاپی یکدست و بدون شکستگی و خوردگی را تحویل می دهد. که از زیبایی فوق العاده ای برخوردار است.
کار چاپی انجام شده بر روی کاغذ سنگی با قرار گرفتن در معرض آب، روغن، گرد و غبار و حتی سرد و گرم شدن دمای محیط آسیبی ندیده و در برابر کلیه موارد بیان شده مقاوم و با دوام است.

چسب مورد نیاز برای لمینت کاغذ سنگی بر روی کارتن

برای چسباندن پوستر های تولید شده با کاغذ سنگی بر روی ورق کارتن و به اصطلاح لمینت کردن کاغذ سنگی، به چسب ویژه ای نیاز است. این چسب با چسب هایی که تاکنون استفاده می شده است متفاوت بوده و با فرمول خاصی تولید می شود.
اگر از چسب های سیلیکات معمولی به منظور لمینت کردن کاغذ سنگی استفاده شود، به دلیل جذب نشدن آب توسط کاغذ سنگی، در زیر لایه لمینت شده حباب های ریزی تشکیل شده و این موضوع لمینت کردن را کمی سخت می کند.
برای این منظور می توان از چسب های سیلیکات سدیم سخت (خشک) استفاده نمود. ولی اگر به دنبال گرفتن نتایج عالی در استفاده از کاغذ سنگی برای لمینت هستید، پیشنهاد ما استفاده از چسب های مخصوص چسباندن کاغذ سنگی است.
این چسب ها با فرمولی خاص و توسط تولید کنندگان کاغذ سنگی تولید شده و به سرعت خشک می شود. این چسب کاملا سازگار با طبیعت و ماهیت کاغذ سنگی بوده و انجام لمینت را ساده و لذت بخش می کند.

مزیت کاغذ سنگی در کارتن سازی

از مزیت های استفاده از کاغذ سنگی در کارتن سازی می توان به ضد آب بودن کارتن های تولید شده با کاغذ سنگی اشاره داشت. این کارتن ها حتی در صورتی که در آب و روغن غوطه ور شوند نیز، آسیبی نمی بینند.

مزیت کاغذ سنگی در کارتن سازی، stonepaper

دوام و ماندگاری این کارتن ها بسیار بالاست حتی اگر در شرایط نامناسب و انبارهایی که حاوی رطوبت زیادی هستند نگهداری شده و در معرض موجودات موذی قرار بگیرند. ضمن اینکه این کارتن ها در برابر پارگی و مخدوش شدن نیز مقاوم هستند.
کارتن های تولید شده با کاغذ سنگی مورد هجوم حشرات و جوندگانی که از کاغذ های سلولزی تغذیه می کنند، قرار نگرفته و این موجودات به بافت آن ها آسیبی وارد نمی کنند.

تولید کارتن های صد در صد کاغذ سنگی

تاکنون در مورد استفاده از کاغذ سنگی در تولید کارتن های مقوایی و نیز لمینت کردن بر روی کارتن های چند لایه صحبت های فراوانی شده و همگان از مزیت های استفاده از کاغذ سنگی برای این مصارف به خوبی مطلع هستند.

تولید کارتن های صد در صد کاغذ سنگی، stonepaper

اما اینبار می خواهیم از تولید شدن کارتن هایی خبر دهیم، که صد در صد از کاغذ سنگی تولید شده و هیچگونه کاغذ دیگری در تولید آن ها به کار نمی رود. حتی فلوت ها و ورق های چند لایه ای که برای تولید این کارتن ها استفاده می شود نیز، از جنس کاغذ سنگی هستند.
این کارتن ها سفیران صلحی برای طبیعت به شمار رفته و ضمن داشتن تمامی ویژگی های کاغذ سنگی و برخورداری از دوام و طول عمر بالا، برای تولید شدن به طبیعت آسیبی نرسانده و کاملا تجزیه پذیر و قابل بازیافت هستند.

استفاده از کاغذ سنگی برای لمینت روی کارتن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا