گراماژهای مختلف کاغذ سنگی در صنعت

گراماژهای مختلف کاغذ سنگی در صنعت
تولید کنندگان کاغذ سنگی، این محصول را در گراماژ و ابعاد مختلفی متناسب با صنایع گوناگونی تولید می کنند. همچنین این کاغذها در انواع رول و شیت بوده و در تمامی مصارف کاغذ و مقوا می توانند مفید باشند.
گراماژ (وزن یک ورق کاغذ به ابعاد یک متر در یک متر) های مختلف کاغذ سنگی این امکان را برای مصرف کنندگان فراهم می کند تا متناسب با کسب و کار و مصارف خود کاغذی را انتخاب نمایند، که از هر جهت مفید و کارا باشد. همچنین انواع رول و شیت کاغذ سنگی کمک می کند تا مصرف کنندگان کاغذی را برای مصارف خود انتخاب نمایند، که از هر جهت به صرفه و مناسب باشد.
کاغذ سنگی از نظر ضخامت در سه دسته کلی به شرح زیر قرار میگیرد:

کاغذ سنگی نازک (SP)

کاغذ سنگی نازک و به عبارتی ضخامت های کم این محصول، برای انجام اموری همچون بسته بندی مواد غذایی و دیگر صنایعی که عموما از گراماژهای پایین کاغذ های معمولی استفاده می کنند، مناسب می باشد.

کاغذ سنگی نازک، stone paper

لازم به ذکر است؛ این کاغذ ها از مقاومت بالایی برخوردار بوده و تنها ضخامتی پایین دارند. و نازک بودن آنها به منزله کم دوام و آسیب پذیر بودنشان نیست. بلکه برای مصارف خاصی در گراماژهای پایین تولید می شوند تا کارایی بهتری داشته باشند.

کاغذ سنگی متوسط (RP)

ضخامت های متوسط کاغذ سنگی برای انجام کلیه امور چاپی همچون: کتابهای نفیس، نقشه هایی با کاربرد های متفاوت، پوستر، بروشور، ساک دستی، کاتالوگ، تقویم و… مناسب می باشند.

کاغذ سنگی متوسط، stone paper

از این کاغذ ها همچنین برای انجام کارهای لمینتی برای کارتن های مختلفی میتوان استفاده نمود و شاهد کیفیت بالا و زیبایی منحصر به فردشان بود.
مقاومت این کاغذ ها نسبت به ضخامت های پایین کاغذ سنگی بالاتر بوده و به نرمی و حالت پذیری کاغذ های نازک نمی باشند. از این جهت برای مصارفی که نیاز به کاغذی قرص و محکم می باشد، گزینه ی مناسبی بنظر می رسد.

کاغذ سنگی ضخیم (RB)

کاغذ سنگی ضخیم را میتوان در کلیه اموری که به مقوا نیاز است، بکار گرفت. این کاغذها شباهت کمی به کاغذها داشته و بیشتر به مقواهای ضخیم شبیه هستند.
انواع کارتن های مقوایی، جعبه های فانتزی، هارد باکس ها، بنرهای indoor و outdoor را با این گراماژها میتوان تولید نمود.

کاغذ سنگی ضخیم، stone paper

لازم به ذکر است؛ دانسیته کاغذ سنگی به نسبت کاغذهای معمولی بشتر بوده و به همین دلیل وزنی بالاتر از دیگر کاغذها دارد. (سنگین تر است) بطور مثال: کاغذی به ابعاد 100*100 سانتی متری به ضخامت 220 میکرون، گراماژی برابر با 390 گرم دارد.

گراماژهای مختلف کاغذ سنگی در صنعت

0 در مورد “گراماژهای مختلف کاغذ سنگی در صنعت”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا