کاغذ سنگی حامی محیط زیست

کاغذ سنگی حامی محیط زیست
کاغذ سنگی به عنوان یک صنعت سبز، دوستدار طبیعت بوده و هیچ آسیبی به آن وارد نمیکند.
دلایل اینکه کاغذ سنگی را حامی طبیعت میدانند را در ذیل به طور مفصل بیان میکنیم:

جلوگیری از قطع درختان با کاغذ سنگی

برای تولید کاغذ سنگی نیازی به قطع درختان نیست. چرا که مواد اولیه برای تولید این کاغذ از کربنات کلسیم موجود در باقیمانده های سنگ آهک مورد استفاده در کارخانه های سیمان سازی و یا سنگبری های سنگ مرمر به دست می آید.

جلوگیری-از-قطع-درختان-با-کاغذ-سنگی-stone-paper

تولید کاغذ سنگی بدون آب

در فرآیند تولید کاغذ سنگی حتی یک قطره آب نیز مصرف نمیشود. در حالیکه برای تولید کاغذ های سلولزی آب زیادی مورد استفاده قرار میگیرد.

کاغذ سنگی بدون نیاز به اسید و کلر

مواد اولیه تشکیل دهنده کاغذ سنگی بطور طبیعی سفید بوده و نیازی به استفاده از اسید و کلرهای آلوده کننده سفره های آب زیر زمینی نمیباشد.

کاغذ سنگی صد در صد قابل بازیافت

کاغذ سنگی را پس از استفاده میتوان مجددا بازیافت نموده و از آن برای تولید پلاستیک درجه دو و یا حتی کاغذ سنگی استفاده نمود. بدون اینکه این فرآیند، همراه با آزاد شدن گازهای سمی بوده و یا نیازی به تزریق مواد اولیه دست اول داشته باشد.

تجزیه پذیر بودن کاغذ سنگی

کاغذ سنگی در صورتی که در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد،، ظرف مدت یکسال کاملا تجزیه شده و بصورت خاکستر سنگ آهک بر جای میماند که از آن خاکستر نیز میتوان در صنایع مختلفی استفاده نمود.

زمینی پاک با کاغذ سنگی

به خوبی مشخص است، کاغذ سنگی را میتوان تجزیه و یا بازیافت نمود. بنابراین این کاغذ تولید زباله نمیکند و موجب آلودگی آب، زمین و هوا با شیرابه و گازهای سمی خطرناک نخواهد شد.
ضمن اینکه در صورتی که این کاغذ بسوزد، خاکستر آن بصورت کربنات کلسیم است که در صنایع نایلون سازی میتوان از آن استفاده نمود.

زمینی-پاک-با-کاغذ-سنگی-stone-paper

کاغذ سنگی حامی طبیعت

با توجه به نکات گفته شده کاملا واضح است؛ که کاغذ سنگی یک حامی همه جانبه برای طبیعت بوده و در هیچ یک از مراحل طول عمر خود به طبیعت آسیب نمیزند و در همه مراحل قابل استفاده و بازیافت است.

کاغذ سنگی حامی محیط زیست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا