لیبل کاغذ سنگی چیست؟

لیبل کاغذ سنگی چیست؟
لیبل کاغذ سنگی چیست؟ لیبل کاغذ سنگی همان برچسب های کاغذی هستند که در تولید آنها به جای کاغذ های معمولی از کاغذ تولید شده با سنگ آهک استفاده می شود. این برچسب ها برتری های زیادی به نسبت دیگر لیبل ها دارند.
انواع لیبل و برچسب را می توان با کاغذ سنگی تولید نمود. این لیبل ها به هیچ کدام از مراقبت های چاپ لیبل های pvcنیازی نداشته و به سادگی و با صرف هزینه های کمتری چاپ و تولید می شوند.
با استفاده از لیبل هایی که با کاغذ سنگی تولید شده اند، شما نیز از حامیان طبیعت به شمار رفته و می توانید سهم بزرگی در حفظ منابع طبیعی و کاهش مصرف آب داشته باشید. شاید بتوان این لیبل ها را نیز لیبل های سبز نامید.
چرا که برای تولید این لیبل ها هیچ درختی قطع نشده و حتی از مواد پلاستیکی و نایلونی نیز استفاده نمی شود. ضمن اینکه این لیبل ها برخلاف لیبل های دیگر کاملا تجزیه پذیر بوده و در مقابل نور خورشید تجزیه می شوند.

مهمترین ماده در تولید لیبل های کاغذ سنگی

مهمتری ماده در تولید نمودن لیبل های کاغذ سنگی و یا به بیانی واضح تر کاغذ استفاده شده در تولید لیبل های کاغذ سنگی، کربنات کلسیم است. کربنات کلسیم پودری سفید رنگ و همگن بوده و از سنگ آهک استخراج می شود.

مهمترین ماده در تولید لیبل های کاغذ سنگی، stonepaper

این ماده به میزان ۸۰ درصد در تولید لیبل های کاغذ سنگی استفاده شده و کمبود این ماده به کلی می تواند پروژه تولید کاغذ سنگی را متوقف نماید. به همین دلیل این لیبل ها تنها در کشورهایی تولید می شود که سنگ آهک مناسبی در دسترس داشته باشند.
راه دیگری که یک کشور بتواند در تولید لیبل های کاغذ سنگی نقش داشته باشد، این است که کاغذ سنگی مورد استفاده در تولید این لیبل ها را از کشورهای تولید کننده آن خریداری نموده و سپس اقدام به تولید این لیبل ها نماید.

ویژگی های لیبل کاغذ سنگی

لیبل های تولید شده با کاغذ سنگی ویژگی های منحصر به فرد زیادی داشته و از نظر کیفیت و کارایی برتری های زیادی نسبت به لیبل های تولید شده با پلاستیک و کاغذ های پلاستیکی دارند. بطوریکه کار کردن با آن ساده و لذت بخش است.

ویژگی های لیبل کاغذ سنگی، stonepaper

این لیبل های تولید شده با پودر سنگ در برابر کشش و پارگی مقاومت خوبی داشته و بطور طبیعی و بدون انجام پوشش دهی های خاصی، کاملا ضد آب و روغن هستند. ضمن اینکه در برابر مواد اسیدی آسیبی نمی بینند.
تغییرات دمای محیط بر روی بافت آن ها تاثیری نداشته و برای قرار گرفتن در انبارها و نیز یخچال های مخصوص نگهداری مواد غذایی هیچگونه آسیبی ندیده و حتی در مخلوط آب و یخ نیز چاپ آنها پاک نمی شود.

چاپ پذیری لیبل کاغذ سنگی

لیبل های کاغذ سنگی از چاپ پذیری خوبی برخوردار بوده و می توان آنها را با همان مرکب مورد استفاده در چاپ کاغذ های گلاسه چاپ نمود. برخلاف لیبل های pvc که برای چاپ شدن نیاز به تهیه مرکب و زینک متفاوتی دارند.

چاپ پذیری لیبل کاغذ سنگی، stonepaper

ضمن اینکه مرکبی که برای چاپ این لیبل ها استفاده می شود، به نسبت مرکب مورد استفاده در چاپ کاغذ های معمولی بسیار کمتر بوده و چاپ این لیبل ها موجب صرفه جویی در مصرف مرکب و کاهش هزینه های جاری چاپ می شود.
چاپ این لیبل ها به خدمات تکمیلی و پوشش دهی های مورد استفاده در چاپ دیگر لیبل ها نیازی نداشته و به سادگی می توان آنها را چاپ نمود و برخلاف لیبل های pvc نیازی به پهن کردن برای خشک شدن مرکب نیز ندارند.

انواع لیبل کاغذ سنگی

لیبل های تولید شده با کاغذ سنگی در انواع خاصی بوده و برای مصرف شدن در کلیه صنایعی که به طور معمول از هرگونه لیبلی استفاده می نمایند، مناسب است. این لیبل ها در سه نوع لیبل رولی، تحریری و پشت چسبدار هستند.

انواع لیبل کاغذ سنگی، stonepaper

لیبل های پشت چسبدار و یا همان برچسب های کاغذ سنگی را می توان در برچسب گذاری کلیه صنایع استفاده نمود. این لیبل ها گزینه مناسبی برای لیبل گذاری بطری های نوشیدنی بوده و با قرار گرفتن در یخچال های مخصوص حمل و نگهداری این بطری ها آسیبی نمی بینند.
لیبل های تحریری تولید شده با کاغذ سنگی نیز قابلیت نوشتار با تمامی ادوات مورد استفاده در نگارش را داشته و متن نوشته شده بر روی آنها نیز کاملا مقاوم و ضد آب است. همچنین کاغذ سنگی برای تولید لیبل های رولی مناسب بوده و موجب کاهش قیمت این لیبل ها می شود.

لیبل کاغذ سنگی چیست؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا